SZKOŁA PODSTAWOWA im. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

W     D Z I A Ł O S Z Y C A C H


EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

        Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli. Niestety poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Brak aktywności fizycznej nie tylko negatywnie wpływa na społeczeństwo i zdrowie ludzkie, jest również kosztowny dla gospodarki. Ponadto sport może się przyczynić do wzmocnienia tolerancji i postaw obywatelskich w całej Europie. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

Nasza szkoła również brała udział w tym projekcie. Uczniowie mieli możliwość rywalizacji w różnych dyscyplinach sportowych.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole odbyły się następujące rozgrywki i zawody.

1. Wewnątrzszkolny Turniej Badmintona - zespołów mieszanych dla klas IV - VIII.
2. Wewnątrzszkolny Turniej Tenisa Stołowego - kategoria dziewcząt i chłopców dla klas IV - VIII.
3. Klasowe rozgrywki w " Dwa ognie " - klasy IV - V.
4. Klasowe rozgrywki w mini piłkę siatkową - klasa VI dla chłopców i dziewcząt.
5. Klasowe rozgrywki w piłkę nożną dla chłopców oraz w piłkę siatkową - klasa VII.
6. Klasowe rozgrywki w piłkę nożną dla chłopców oraz turniej badmintona dla dziewcząt - klasa VIII.

08.10.2020 roku na hali sportowej odbyło się uroczyste podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu. Również w tym dniu w naszej szkole pojawiło się 5 nowych stołów do tenisa stołowego zakupionych dzięki prywatnym sponsorom oraz dotacji z Urzędu Miasta i Gminy w Działoszycach. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz oraz proboszcz Parafii, a także sponsorzy, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk Dyrektora Szkoły za okazane wsparcie. Poświęcenia stołów dokonał proboszcz a krótkie mowy wygłosili Dyrektor Szkoły Marcin Szymbra i Burmistrz Stanisław Porada. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamery Telewizji Świętokrzyskiej obecnej na podsumowaniu. Następnie zaproszeni goście rozegrali krótkie pojedynki w ramach promocji tenisa stołowego w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie przy zakupie nowych stołów oraz wszystkim uczniom za udział w Europejskim Tygodniu Sportu.
"Tydzień dla Serca" preferujący zdrowy styl życia i aktywność fizyczną - plakatyKlasa 1


Jedzmy wazywa i owoce w klasie I - prezentacja.

JEDZMY WARZYWA I OWOCE 


Klasa 2


Zdrowe odżywianie - sałatka owocowa - prezentacja.

SAŁATKA OWOCOWA 


Klasa 3


Zdrowo jemy w klasie III - prezentacja.

PREZENTACJA


Klasa 4


Prezentacja na temat zdrowego trybu życia.

ZDROWY TRYB ŹYCIA 


Klasa 6

        Otyłość zwana jest dziś chorobą XXI wieku. Nie bez powodu, przecież połowa mieszkańców Unii Europejskiej, którzy ukończyli 20 lat boryka się z tym problemem. W ramach obchodów tego dnia w klasie szóstej w październiku odbyły się tematyczne zajęcia z wychowawcą. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prezentacje, którymi podzielili się z kolegami i koleżankami. Wspólnie uczestnicy zastanawiali się, jakie należy podjąć działania profilaktyczne, aby przeciwdziałać zjawisku otyłości w naszej szkole.

W celu promowania zdrowego trybu odżywiania na zajęciach z wychowawcą w klasie szóstej w styczniu odbyła się „Lekcja zdrowia”. Celem zajęć było wskazanie uczniom, które produkty są zdrowe, a których należy bezwzględnie unikać. Do realizacji posłużyła prezentacja z piramidą żywienia i aktywności fizycznej, którą uczniowie musieli samodzielnie ułożyć Bardzo często pojawia się problem II śniadania - dzieci nie zabierają ze sobą tego posiłku lub jedzą niezdrowe przekąski. W związku z tym głównym celem lekcji było przekonanie uczestników, że ten posiłek powinien być obowiązkowy.


Klasa 8


Prezentacja na temat zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz ich wpływu na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny ucznia.

ZDROWE ŻYWIENIE I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA 

KALENDARIUME - DZIENNIK

LICZNIK ODWIEDZIN