Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja

Jak zwykle w przeddzień rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii z tej okazji. Ciekawy program artystyczny przygotowany przez uczniów klas I  gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Kuśpiel przybliżył zebranym te odległe czasy. Uświetnieniem uroczystości był występ zespołu wokalnego.

W dniu 3 maja uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w gminnych uroczystościach związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po raz pierwszy w uroczystości uczestniczyły również mażoretki. Grupa powstała w tym roku szkolnym. Opiekunką i dobrym duchem zespołu jest pani Jadwiga Mazur. To ona przygotowała cały układ choreograficzny, który dziewczęta pokazały podczas parady ulicznej. Piękne stroje, w których zaprezentowały się nasze dziewczęta finansował Burmistrz Działoszyc pan Zdzisław Leks. Występ dziewcząt wraz z orkiestrą OSP Dzierążnia okazał się niekwestionowanym sukcesem. Na pochwałę zasługuje również liczny udział najmłodszych – zuchów z gromady „Wesołe Wicherki”.