75 rocznica  wybuchu II wojny światowej i powstania Polskiego Państwa Podziemnego

18 września 2014 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 75 rocznicę  wybuchu II wojny światowej i powstania Polskiego Państwa Podziemnego.  Montaż słowno – muzyczny pod hasłem “Był taki wrzesień“ przygotowali uczniowie pod opieką pani Anny Kuśpiel i pana Adama Kocerby.

Wrzesień to miesiąc rocznic niezwykle dramatycznych wydarzeń w historii naszego kraju i regionu. Minęło 75 lat od ataku Niemiec i ZSRR na Polskę. Uczniowie przypomnieli tragiczne wydarzenia rozgrywające się na terenie kraju oraz Działoszyc w czasie II wojny światowej.

27 września mija również 75 rocznica rozpoczęcia tworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Mimo okupacji Polska posiadała uznawany na Zachodzie rząd emigracyjny. Istniały Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, oraz podziemna Armia Krajowa. Ruch oporu w okupowanej Polsce obejmował prawie wszystkie dziedziny życia.