SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO

„BŁĘKITNY PAKIET”

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

„Błękitny Pakiet” to projekt edukacyjny, skierowany do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego celem jest poprawa stanu wiedzy oraz zmiana świadomości, postaw i zachowań w zakresie zmian klimatu oraz efektywności energetycznej.

W ramach projektu nauczyciel uczestniczył w szkoleniach w miesiącu wrześniu 2013 roku odbywających się w Podzamczu oraz w Warszawie.

Lider „Błękitnego Pakietu” przeprowadził szkolenie 15 nauczycieli ze szkoły w Działoszycach, Złotej, Michałowa, Węchadłowa. Następnie nauczyciele przeprowadzili dwie godziny wychowawcze poświęcone realizacji projekty a następnie obliczyli w raz z uczniami ilość zaoszczędzonej energii w domu za cały 2013 rok.

Lider przesłał obliczenia każdej klasy do organizatorów projektu „Błękitnego Pakietu” jednocześnie zgłaszając uczestnictwo w konkursie Klasy z Klimatem.

W lutym nauczyciele kolejny raz obliczyli ilość zaoszczędzonej energii w za rok 2014.

Obliczenia lider przesłał do Polskiego Biura Regionalnego Centrum Ekologicznego w Warszawie.

Lider

Magdalena Zając