Turniej BRD - etap gminny szkoły podstawowe

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Działoszycach wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6: Julia Olesińska, Małgorzata Gołąb, Damian Dudziak oraz Piotr Sutor. Zespół zdobył pierwsze miejsce i będzie reprezentował naszą gminę na etapie powiatowym.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się duża wiedzą z zakresu przepisów o ruchu drogowym poprawnie rozwiązując testy oraz stosując wiedzę w praktyce podczas jazdy na rowerze.

Głównym celem turnieju  jest wspieranie i promowanie inicjatyw w zakresie  BRD oraz działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa dzieci poprzez:

- Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach

- Kształtowanie pozytywnych cech wzorowego pieszego,

- Propagowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy

przedmedycznej i odpowiedniego zachowania podczas wypadku drogowego