„ Pierwszaki 2014/2015- zdrowo i bezpiecznie do szkoły”

9 października 2014r. uczniowie klasy 1 wzięli udział w spotkaniu w Pińczowie w ramach akcji „ Pierwszaki 2014/2015 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły.

Głównym celem przedsięwzięcia było przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia. Uczniowie wysłuchali prelekcji pielęgniarki, ratownika PCK, policjanta i strażaka. Występy artystyczne uświetniała maskotka Echa Dnia – jeż Edek. Każdy uczeń otrzymał brelok odblaskowy ufundowany przez Galerie Korona w Kielcach.

Wyjątkową lekcję zakończyła klasówka. Pierwszaki wspaniale odpowiadały na szczegółowe pytania ekspertów.