Tradycją i stałym punktem pracy w naszej szkole stał się obchodzony co roku Dzień Ziemi.

Cel jaki temu przyświeca to:

- pobudzanie i aktywizowanie uczniów do działań na rzecz ochrony przyrody, najbliższego środowiska;

- propagowanie postaw proekologicznych;

- uświadomienie zagrożeń wynikających z postępującej degradacji otoczenia;

- wrażliwość na dobro wspólne.

Tegoroczny apel odbył się pod hasłem ,,Naprawiajmy Ziemię zaczynając od siebie.” Przedstawienie w postaci Ekologicznego Teleekspresu przygotowali uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej i 2 gimnazjum wraz z opiekunami panią Iloną Soja i Barbarą Bielaś.

Uczniowie wyrazili niepokój i troskę o Ziemię. Zachęcali wszystkich aby dbali i pamiętali o Niej nie tylko w dniu Jej święta.

Na zakończenie apelu Pani dyrektor wręczyła nagrody za pierwsze miejsca w konkursie zorganizowanym z ramach Programu profilaktyki palenia tytoniu pt: ,,Pamiętaj człowieku młody, że palenie wyszło z mody”.

W szkole podstawowej wygrała Dagmara Pałasz a w gimnazjum – Kamila Szymańska.