BEZPIECZNE FERIE

W dniu 12.02.2015r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom, zarówno tym młodszym jak i starszym zasad bezpiecznego wypoczynku w czasie zbliżających się  ferii zimowych.

Funkcjonariusz omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali również cenne wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu Policjant przypomniał o obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu.

Na sankach i nartach:

- Baw się tylko w bezpiecznych miejscach, takich jak place zabaw i boiska.
- Nie zjeżdżaj na sankach z pagórków znajdujących się przy drogach, rzekach - nadjeżdżający samochód
może nie zdążyć zahamować.
- Przed zjazdem dokładnie sprawdź czy w pobliżu nie ma krzaków, kamieni i nierówności.
- Wybieraj takie miejsca, które znajdują się z dala od ulic, mostów, torów kolejowych.

Na lodowisku:

- Nie wchodź na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek i wykopów!
- Ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i na lodowiskach!

W zimie jezdnia jest śliska, dlatego:

- Zawsze przechodź przez jezdnię na przejściu dla pieszych.
- Zawsze przechodź przez jezdnię przy zielonym świetle.
- Nie przebiegaj przez jezdnię.
- Przed wejściem na jezdnię należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo.
- Nie wolno wchodzić na jezdnię bezpośrednio zza samochodu, bądź innej przeszkody.

Wszystkim naszym uczniom życzymy, aby te dni wolne od nauki były czasem zdrowego, aktywnego i oczywiście bezpiecznego wypoczynku.