Festyn Rodzinny

„Podarujmy dzieciom radość !”

W niedzielę, 1 czerwca przy wspaniałej słonecznej pogodzie spotkaliśmy się na Festynie Rodzinnym, który połączył wszystkie święta w jedno: Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca. W tym roku obchodzony był pod hasłem „Podarujmy dzieciom radość!”. W trakcie festynu każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Stoiska obfitowały w przepyszne wypieki przygotowane przez rodziców, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, lody z przeróżnymi dodatkami, galaretki. Nie zabrakło również czegoś dla ducha. Wszyscy mogliśmy podziwiać fantastyczne występy uczniów, którzy tańczyli w rytm wybranych przez siebie utworów, śpiewali ulubione piosenki, recytowali niemal aktorsko wiersze, grali na instrumentach. Odbywały się również konkursy sportowe.

W jednym miejscu zgromadziliśmy mnóstwo atrakcji i nie sposób nawet je wszystkie wymienić. Prawdziwą ucztą dla ducha były występy młodych artystów naszej szkoły. Zachwycała forma tancerzy, którzy cudownie przenieśli nas w swój świat.                              Uroczystość  zainaugurowały w brawurowym występie  Mażoretki , następnie  pani  Dyrektor, Zespołu Szkół Marta Nowak powitała gości oraz wszystkich przybyłych na Festyn. Burmistrz Miasta i Gminy Zdzisław Leks złożył wszystkim mamom oraz dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta oraz obdarował ich słodyczami.

W części artystycznej, jako pierwsi wystąpili  uczniowie klas I-III w montażu słowno-muzycznym ,,Naszym mamom’’. Wspaniały koncert poruszył wszystkich zebranych.                                                                                                                                           Następni, na scenie, zaprezentowali się uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjum w humorystycznyc skeczach i piosenkach.

Kolejnym punktem programu były jak zwykle profesjonalnie przygotowane koncerty szkolnych zespołów Replay oraz Działoszanki.

W tym roku przypada dziesiąta rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Wraz z uczniami  z Koła Europejskiego odbyliśmy krótką podróż po Europie, która przybliżyła nam kraje Unii Europejskiej

Inscenizację pt. „Baśniowe bezpieczeństwo” propagującą  zasady bezpiecznego zachowania się i zdrowego stylu życia zaprezentowali uczniowie klas trzecich gimnazjum.  Spektakl ten zdobył I miejsce w przeglądzie małych form teatralnych organizowanych przez Policję Powiatową w Pińczowie i zakwalifikował się do przeglądu wojewódzkiego.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Niedzielne  popołudnie możemy zaliczyć do udanych. Trudno było się oprzeć wszystkim atrakcjom, a wspólna zabawa ponownie zintegrowała uczniów, rodziców i nauczycieli. Sprzyjała nam nawet cudowna pogoda.