Podsumowanie pracy w I semestrze roku szkolnego 2014/2015

W dniu 13 lutego 2015r. uczniowie Zespołu Szkół w Działoszycach- Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Działoszycach i Gimnazjum w Działoszycach uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym I semestr roku szkolnego 2014/2015. Pani Dyrektor Marta Nowak przedstawiła społeczności szkolnej informacje o tym wszystkim, co wydarzyło się w ubiegłym semestrze. Na pierwszym miejscu znalazły się te dotyczące udziału uczniów w konkursach przedmiotowych, choć nie wszyscy zakończyli w nich udział, a najważniejszy etap dopiero przed nimi.

Uczniowie poszczególnych klas mieli możliwość porównania wyników nauczania swojej klasy z rówieśnikami. Średnie ocen w poszczególnych klasach różniły się dość znacznie, a najlepsza w tym semestrze okazała się klasa IIIa. Wyniki tej klasy są potwierdzeniem wpływu wysokiej frekwencji na wyniki w nauce ponieważ w zestawieniu frekwencji poszczególnych klas uczniowie klasy IIIa zajmują najwyższe miejsce. W szkole podstawowej najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 4, a najniższą absencję odnotowano w klasie 3. Szczególnie wyróżniono też tych, którzy w ciągu ubiegłego semestru nie opuścili ani jednego dnia nauki szkolnej. Biblioteka szkolna przygotowała też zestawienie uczniów, którzy wypożyczyli największą liczbę książek w tym semestrze.

Spotkanie było również okazją do wręczenia podziękowań dla wszystkich członków Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wręczenia nagród za odniesione sukcesy w konkursach szkolnych. W tym roku Puchar Dyrektora Szkoły w rozgrywkach w piłkę siatkową dziewcząt zdobyły uczennice klasy IIb, natomiast w rywalizacji chłopców w piłkę ręczną najlepsi okazali się uczniowie klasy IIIb. Rozdano również pamiątkowe dyplomy za poszczególne miejsca w konkursie organizowanym we współpracy z SANEPiD w Busku Zdroju pod hasłem „Pamiętaj człowieku młody, że palenie wyszło z mody” .

Uczniowie Gimnazjum w Działoszycach brali udział w projekcie „Błękitny pakiet”, którego celem głównym jest ochrona środowiska poprzez uwrażliwienie na emisję dwutlenku węgla. Uczniowie poszczególnych klas opracowywali projekty mające na celu znalezienie sposobów oszczędzania energii i tym samym zmniejszenie emisji CO2. Projekty zostały zgłoszone do konkursu „Klasa z klimatem” i wszystkie klasy biorące w nim udział uzyskały w/w tytuł. Na spotkaniu przedstawiono też podziękowania, które szkoły otrzymały za udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez świetlicę szkolną oraz Samorząd Uczniowski.

Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała zasady bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, życzyła udanego wypoczynku oraz jeszcze większych sukcesów w II semestrze bieżącego roku szkolnego.