„Ślubuję być dobrym uczniem”

7 października 2014r. pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach przeżyli niezwykłą uroczystość – ślubowanie.

W tym ważnym dniu towarzyszyli dzieciom rodzice, goście, burmistrz pan Zdzisław Leks, ksiądz Edward Giemza, nauczyciele oraz koledzy ze starszych klas.

Dzieci przedstawiły przygotowany pod kierunkiem pani Teresy Banaszek program artystyczny. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej uczniowie z powaga złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Następnie pani dyrektor Marta Nowak pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz długopis i odblaskowy emblemat. Ponadto uczniowie otrzymali upominki od Pana Burmistrza Zdzisława Leksa, rodziców i uczniów klasy 2 i 3.

Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia, rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. Życzeniami sukcesów w kolejnych latach nauki szkolnej.