ZESPÓŁ SZKÓŁ W DZIAŁOSZYCACH

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUMGIMNAZJUM


Ruch, zdrowie i bezpieczeństwo - to najważniejsze hasła „Roku Szkoły w Ruchu”, a takim właśnie został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej rok szkolny 2013/2014. W ramach działań promujących aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia Gimnazjum w Działoszycach przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „ Ćwiczyć każdy może” realizując zadania z wybranych obszarów zaproponowanych przez MEN i są to:


Obszar I: wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne. Zajęcia organizowane w ramach       podstawy programowej
Obszar II: wychowanie fizyczne - alternatywne formy realizacji zajęć wychowania     fizycznego
Obszar VII: zajęcia niezorganizowane - odkrywamy pasje zainteresowania i talenty


Oto kilka przykładów działań, jakie szkoła realizuje w ramach promocji aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia:


Obszar I

1.  Piłka siatkowa:
Szkoła w Działoszycach dysponuje nowoczesną halą sportową, w której uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego w profesjonalnych warunkach uczą się i doskonalą umiejętności z zakresu różnych gier zespołowych. Do takich gier należy m.in. siatkówka, która jest bardzo lubiana przez naszych uczniów zwłaszcza dziewczęta. Nauczyciele wychowania fizycznego każdego roku organizują międzyklasowe rozgrywki w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora Szkoły, w których reprezentacje poszczególnych klas rywalizują o tytuł mistrza szkoły. W miesiącu maju cyklicznie organizowany jest również międzyszkolny turniej siatkarski dla dziewcząt, na który zapraszane są zespoły z sąsiednich szkół.


                       

Konspekt z przeprowadzonych zajęć do pobrania TUTAJ


2.  Ćwiczenia na drążku, w siłowni:

Na lekcjach wychowania fizycznego nasi uczniowie rozwijają swoją siłę poprzez ćwiczenia na drążku, a także na siłowni. Dużym powodzeniem cieszy się rywalizacja w podciąganiu na drążku, nie tylko wśród chłopców, ale także wśród dziewcząt. Pod czujnym okiem nauczyciela wykonują również bardziej skomplikowane ćwiczenia m.in. wymyk i odmyk. Dwa razy w ciągu roku szkolnego nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzają również test na siłę ramion wg Indeksu Sprawności Fizycznej Zuchory.


  

Konspekt z przeprowadzonych zajęć do pobrania  TUTAJ


Obszar II

1.  Piłka ręczna:

Kolejną bardzo popularną i lubianą grą zespołową wśród wszystkich naszych uczniów jest piłka ręczna. Nauka gry w piłkę ręczną odbywa się na lekcjach wychowania fizycznego w ramach zajęć sportowych. Przedstawione  niżej na zdjęciach zajęcia przeprowadzone zostały w klasie III gimnazjum (gr. chłopców). Na rozgrzewce  chłopcy w formie strumieniowej pokonywali zwinnościowy tor przeszkód, aby następnie w części głównej lekcji doskonalić podania chwyty zakończone rzutem na bramkę. Warto dodać, że szkoła organizuje wyjazdy do Kielc na ligowe mecze jednego z najlepszych klubów piłki ręcznej w Europie jakim jest VIVE TARGI KIELCE.


              

Konspekt z przeprowadzonych zajęć do pobrania TUTAJ


2.  Gry i zabawy:

W dniu 21.03.2014 z okazji „Dnia Wiosny” nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali i przeprowadzili Turniej Gier i  Zabaw dla uczniów gimnazjum. W turnieju  rywalizowały drużyny, w skład których wchodzili uczniowie wszystkich klas A przeciwko uczniom reprezentującym klasy B. Po zaciętej walce lepsi okazali się ci drudzy. Na trybunach zawodników w kulturalny sposób dopingowała cała społeczność szkolna. Po zakończeniu imprezy uczestnikom turnieju rozdano pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.


Konspekt z przeprowadzonych zajęć do pobrania TUTAJ

Obszar VII

1.  Tenis ziemny:

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów w szkole organizowane są pozalekcyjne zajęcia z tenisa ziemnego, które prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego pan Łukasz Jędraski, który jest również instruktorem tenisa. Dzieci uczą się na nich podstaw techniki tego fascynującego sportu. Zajęcia z tenisa w okresie zimowym odbywają się w hali sportowej, a w okresie letnim na korcie przy stadionie w Działoszycach. 
OKIEM SZKOLNEGO REPORTERA…J


   


<< powrót

KALENDARIUMARCHIWUM


ROK SZKOLNY:


 2013/2014


 2014/2015LICZNIK ODWIEDZIN

Copyright TS © 2013
Wszelkie prawa zastrzeżone