23 FINAŁ WOŚP W DZIAŁOSZYCACH

11 stycznia 2015r. po raz kolejny w Zespole Szkół w Działoszycach - Szkole Podstawowej i Gimnazjum zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny sztab akcji utworzony został z inicjatywy uczniów. Od początku roku szkolnego planowali udział w akcji. Na bieżąco sprawdzali informacje dotyczące zbiórki na stronach internetowych fundacji. Koordynatorem akcji została pani Anna Miszczyk. W skład komisji weszli: Ilona Soja, Barbara Baranowska, Tomasz Stawiarski.

W akcję włączyli się również inni nauczyciele: Barbara Bielaś, Łukasz Jędraski , Danuta Kołton, Agnieszka Kunderak, Anna Kuśpiel, Jadwiga Mazur oraz pani dyrektor Marta Nowak.   Zbiórka przeprowadzona była przy dużym zaangażowaniu rodziców.

W kwestowanie włączyło się mnóstwo uczniów. Wolontariuszy było znacznie więcej niż puszek, bo każdy chciał wziąć udział w zbiórce choćby przez chwilę. Nasz sztab otrzymał 20 puszek i identyfikatorów uprawniających do udziału w kwestowaniu.  Wszystkich wolontariuszy było jednak  około 80 sób. To właśnie oni na ulicach miasta oraz okolicznych wiosek z masą czerwonych serduszek, puszkami i gorącym zapałem zbierali pieniądze na wsparcie dzieci, a także seniorów. Ludzie bardzo chętnie wrzucali pieniądze. Spotkaliśmy się z bardzo przychylnymi komentarzami na temat WOŚP.

Potem rozpoczęło się wielkie liczenie pieniędzy. I okazało się, że mieszkańcy gminy tak jak w ubiegłym roku nie zawiedli. W Działoszycach do 20 puszek zebraliśmy kwotę 5416,12 zł.

Najwięcej do puszki zebrała Klaudia Kruk – 794,20 zł w Wolicy, w Dzierążni łącznie zebrano 596 zł ( Marcin Kopeć, Szymon Zając, Klaudia Książek, Weronika Skwark), w Działoszycach najwięcej do puszki zebrali: Mikołaj Porada, Martyna Miszczyk, Kamila Waligóra, Daniel Trzebiński Ola Trzebińska,  Jakub Calik, Krystian Sikorski, Bartosz Zając – 500,00 zł, w Sancygniowie łącznie ponad 1200 zł ( Izabela Kawiorska, Kruk Justyna, Kamila Błach, Klaudia Solnica, Klaudia Wiejacha, Oliwia Wojtal).

Mamy nadzieję, że w Działoszycach w 2016 roku również zagra orkiestra, bo przecież WOŚP gra do końca świata i jeden dzień dłużej.

SIEMA !!!