Apel o zdrowym odżywianiu

15 grudnia 2014 r. odbył się w naszej szkole apel w ramach programu „ Owoce i warzywa w szkole” i "Nie pal przy mnie proszę". Skierowany był do uczniów klas I-IV. Głównym celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz zachęcenie do spożywania warzyw i owoców. Wykonano gazetkę „Talerz zdrowia” .

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami p. Jadwigą Mazur i Barbarą Baranowską. Zaprezentowali  wiersze, piosenki oraz scenki dotyczące zasad zdrowego odżywiania oraz unikania kontaktu z nałogami.

Uczniowie  poznali  :

-  główne składniki pokarmowe, niezbędne w odżywianiu człowieka,

-  produkty, w których  znajdują się  najważniejsze dla zdrowia  składniki,

-  zasady  prawidłowego  odżywiania , ze szczególnym uwzględnieniem wartości

odżywczych  owoców i warzyw,

-  zasady higieny  przy przygotowywaniu i spożywaniu  posiłków.

Mamy nadzieję, że apel ten przyczyni się do spożywania większej ilości warzyw i owoców.