ZESPÓŁ SZKÓŁ W DZIAŁOSZYCACH

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017


SZKOŁA PODSTAWOWA


>>  Klasa 1 <<

>>  Klasa 2 <<

>>  Klasa 3 <<

>>  Klasa 4 <<

>>  Klasa 5 <<

>>  Klasa 6 <<GIMNAZJUM


>>  Klasa I <<

>>  Klasa II <<

>>  Klasa III <<ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

          

POZEGNANIE KLAS TRZECICH GIMNAZJUM

          

Spotkania z policjantem sposobem na bezpieczne wakacje - 2015/2016


             O tym jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się na drodze, aby nie stwarzać zagrożenia, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe opowiadali dzieciom w naszej szkole policjant z Komisariatu Policji w Działoszycach, którzy odwiedzili naszą szkołę 22 czrwca 2016r. Policjanci opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, m. in. o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, oraz jak bezpiecznie bawić się w podczas wakacji. Podczas wczorajszego spotkania funkcjonariusze ostrzegali także dzieci przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych.

Apel czytelniczy "KOCHAM CIĘ KSIĄŻKO"

>

Konkurs Ekonomiczny " Zostań Bankowcem".

             20 maja 2016 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego " Zostań Bankowcem". Konkurs organizowany był przez Gimnazjum w Zbludowicach przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.Tematyka dotyczyła zagadnień z zakresu edukacji ekonomicznej. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowały się dwa zespoły: Aleksandra Jędruch, Karolina Kozłowska, Marta Masiuda z klasy IIa oraz Julia Olesińska, Gabriela Grzybczak, Damian Kula z klasy IIb. Uczniowie zwiększyli znajomość zagadnień ekonomicznych z zakresu funkcji i zadań NBP, polityki pieniężnej, historii pieniądza, wartości i roli pieniądza, obrotu bezgotówkowego, modernizacji polskich banknotów, numizmatyki; młodzież zdobyła umiejętność planowania i konsekwentnego realizowania wyznaczonych celów. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela wiedzy o społeczeństwie - Mirosławy Goły

        

SUKCES !!!

W ZESPOLE SZKÓŁ W DZIAŁOSZYCACH.


             7 czerwca 2016 w Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbyła się konferencja z okazji Jubileuszu X-lecia Programu Edukacyjnego: „Trzymaj Formę".

Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Elżbieta Socha –Stolarska wręczyła certyfikaty oraz puchary nadając tytuł: „Szkoła, która Trzyma Formę" 50 aktywnym placówkom szkolnym uczestniczącym we wszystkich edycjach programu.

Zespół Szkół w Działoszycach otrzymał ceryfikat oraz puchar jako jedyna szkoła w powiecie pińczowskim.

Jest to już kolejny sukces naszej szkoły, ponieważ w ramach wyróżnienia oraz za wzorową realizację Programu przedstawiono jego wyniki na Światowych Dniach Zdrowia w 2007 roku w Domu Kultury w Busku Zdroju.

Koordynatorem Programu jest Magdalena Zając.

"W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"


FESTYN  "R O D Z I N N I E    I     S P O R T O W O"

             W dniu 5 czerwca 2016 roku na placu przy Zespole Szkół w Działoszycach odbył się festyn rodzinny. W tym roku szkolnym obchodzony był pod hasłem „Rodzinnie i sportowo”. Jest to impreza organizowana cyklicznie każdego roku. Wśród gości znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Pan Zdzisław Leks, rodzice, nauczyciele, licznie zgromadzeni uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy gminy Działoszyce. Na plac szkolny przybyły całe rodziny: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i oczywiście dzieci, aby wspólnie się bawić, brać udział w różnych konkursach i skosztować coś. Na pięknie przygotowanej scenie pojawiły się talenty ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Imprezę rozpoczął piękny występ mażoretek, które zaprezentowały się w nowym układzie choreograficznym. Nie zabrakło występów artystycznych najmłodszych. Klasy I-III szkoły podstawowej przekonywały zgromadzoną licznie publiczność, że najważniejsze jest zdrowe jedzenie i sport. Z kolei klasy II gimnazjum brawurowo odegrały współczesną wersję znanej baśni „Kopciuszek”. Pomiędzy przedstawieniami można było usłyszeć piękne piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu śpiewaczego Działoszanki Plus. Swoich sił wokalnych próbowały również dziewczęta. Okazuje się, że w szkole mamy naprawdę wiele talentów. Furorę wśród publiczności zrobił występ zespołu tanecznego Replay, który przedstawił kilka ciekawych układów.

             Rodzice postarali się o to, aby nikomu nie zabrakło sił. Wśród licznych kramów każdy mógł znaleźć coś pysznego. Stoły uginały się od przeróżnych pyszności i regionalnych, swojskich smaków. Trzeba było nie lada odwagi, aby obojętnie przejść obok nich, nic nie próbując. Chętne rodziny rywalizowały w wielu bardzo ciekawych konkurencjach sportowych. Nagrody ufundował Pan Burmistrz. Wspólna zabawa sprawiła, że mimo upału, nastrój był bardzo miły i radosny. W przerwie biesiady miała miejsce jeszcze jedna atrakcja - prezentacja samochodu policyjnego i jego wyposażenia. Policja, zapraszając dzieci, opowiadała, czym się zajmuje i w jakich sytuacjach można na nią liczyć. Ponadto odbyło się znakowanie rowerów, a uczniowie i goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat bezpieczeństwa. Efektownym uwieńczeniem festynu był taniec pingwina wykonany przez uczniów oraz zaproszonych do niego gości. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Marta Nowak, która podziękowała wszystkim za udział w zabawie i zaprosiła na kolejne spotkanie… za rok.


Dzień Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum

             3 czerwca 2016 r. odbył się Dzień Projektów Edukacyjnych. Uczniowie klas drugich, w obecności dyrekcji szkoły, swoich wychowawców, nauczycieli – opiekunów i kolegów z pozostałych klas gimnazjalnych prezentowali efekty swojej pracy.


RAJD PIESZY DO RACŁAWIC
DZIEŃ DZIECKA 2016

             Dzień Dziecka to bardzo radosne święto, zwłaszcza dla wszystkich dzieci oczywiście. W tym roku nasza szkoła postanowiła je uczcić na sportowo. Klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz całe gimnazjum wyruszyło tuż po godzinie ósmej na trasę pieszego rajdu z Działoszyc do Racławic. Trzy duże grupy piechurów dotarły na miejsce tuż przed południem. Na zmęczonych, ale radosnych uczniów na miejscu obok kopca Kościuszki czekali już niezastąpieni rodzice, którzy przygotowali smaczne kiełbaski z grilla. Po wspaniałej uczcie na tle przepięknej przyrody odbyły się konkursy. Uczniowie szkoły podstawowej rywalizowali w konkursie wiedzy o Tadeuszu Kościuszce – tu zwyciężyła bezapelacyjnie klasa V.

Klasy I-III gimnazjum natomiast walczyły w konkursie kalamburów. Nagrody dla szkoły wygrały klasy: Ib, IIb oraz IIIa. Wśród miłej zabawy czas minął bardzo szybko. Droga powrotna była zdecydowanie szybsza – to za sprawą transportu kołowego. Do domów wszyscy wrócili opaleni, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Oby więcej takich imprez.


Święto Patrona Szkoły

             W 1997 r. szkoła otrzymała imię wielkiego Polaka – Tadeusza Kościuszki. Już od 19 lat Tadeusz Kościuszko jest obecny w życiu naszej szkolnej społeczności. Jednocześnie szkoła otrzymała sztandar, który od tamtej chwili uczestniczy w ważnych momentach życia szkoły i miejscowości. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice dokładają wielkich starań, aby zasłużyć na tak godnego patrona. Towarzyszy on kolejnym pokoleniom uczniów jako wzór godny naśladowania, wybitny patriota, a jednocześnie zwykły człowiek, który miewał w życiu także trudne chwile, lecz za największe zwycięstwo uważał pokonywanie własnych słabości. Staramy się jak najdokładniej poznawać jego życie i dokonania. Służy temu coroczne Święto Patrona Szkoły. Wycieczka do Krakowa – zwiedzanie miejsc związanych z naszym patronem – to tytuł apelu, który z tej okazji przygotowali uczniowie klasy 5 , pod opieką nauczycieli: Danuty Kołton i Anny Kuśpiel. Niezbędną częścią każdego przedstawienia jest przysięga na krakowskim Rynku. W roli Tadeusza Kościuszki występuje zawsze uczeń, który wyróżnia się wzorową postawą i zasługuje na to, by powtarzać słowa, które kiedyś wypowiedział nasz patron.


„POLA NADZIEI 2016”


              Uczniowie III klasy Gimnazjum: Pola Mazur, Weronika Skwark, Kacper Gołąb wraz z opiekunem panią Anną Kuśpiel uczestniczyli w debacie młodzieżowej „Rodzina – twój przyjazny świat”. Debata odbyła się 13 maja w ramach XIV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Gościem specjalnym był Ksiądz Biskup Jan Piotrowski. Obecny był również Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.

         

              12 maja 2016 roku uczniowie naszego Gimnazjum, Mateusz Mazur, Mikołaj Porada, Krystian Sikorski, wzięli udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.Chłopcy wykazali się dużą wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, zaprezentowali praktyczne umiejętności jazdy rowerem po wyznaczonym torze oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie w turnieju zajęli II miejsce, otrzymali dyplom oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy !!!

         

X – lat Działoszanek Plus - Jubileusz

             Bardzo dużo sukcesów na festiwalach krajowych i wojewódzkich, 10 lat promowania muzyki ludowej i chronienia jej od zapomnienia, mnóstwo koncertów oraz wystąpień – tak można podsumować działalność naszego Szkolnego Zespołu Śpiewaczego Działoszanki Plus, który w niedzielę, 8 maja, obchodził Jubileusz 10 – lecia istnienia.

Zespół Działoszanki Plus, prowadzony przez nauczyciela muzyki Adama Kocerbę, świętował w hali sportowej przy naszych szkołach.Uroczystość rozpoczęła Marta Nowak, dyrektor zespołu szkół, która serdecznie przywitała Jubilatów, wszystkich obecnych na hali oraz przedstawicieli mediów. Wśród gości znaleźli się Zdzisław Leks - burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce, Krystyna Ciszek - sekretarz gminy, radni rady miejskiej w Działoszycach na czele z wiceprzewodniczącym Stanisławem Juszczykiem, radni rady powiatu z gminy Działoszyce, na czele z wiceprzewodniczącym Bogusławem Chałudą. Nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa na czele z ks. dziekanem Stefanem Świderskim, rodziców, nauczycieli, nauczycieli emerytów oraz uczniów. Obecny był także, prowadzący uroczystość dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach Paweł Kamiński.

             Podczas niedzielnych uroczystości wzruszeniom i podziękowaniom nie było końca. Rozpoczął zespół Mażoretek, który przedstawił gościom specjalny układ taneczny. Następnie członkini zespołu Pola Mazur przedstawiła 10-letnią historię Działoszanek Plus.

Podczas prezentowania historii Zespołu Śpiewaczego Działoszanki Plus podkreślano,iż powstał dzięki inicjatywie Adama Kocerby, który jest głównym współautorem sukcesów zespołu. Obecnie zespół liczy 15 członków i nieprzerwanie od 10 lat propaguje muzykę ludową na różnorodnych występach gminnych, wojewódzkich, krajowych a nawet zagranicznych.

Ogromne owacje wywołał recital zespołu. Szczególnie wzruszeni byli przedstawiciele starszego pokolenia, którym muzyka ludowa kojarzy się przede wszystkim z młodością.

             W kolejnej części jubileuszu Zdzisław Leks, burmistrz Działoszyc, wręczył specjalne statuetki obecnym członkom zespołu, a także członkiniom, które w poprzednich latach występowały w jego składzie. Następnie burmistrz Działoszyc wręczył dyrektorowi szkoły Marcie Nowak oraz kierownikowi zespołu Adamowi Kocerbie medale „za zasługi dla Ziemi Działoszyckiej” oraz specjalne podziękowania. Odczytano także wiele listów gratulacyjnych, między innymi podpisane przez Zbigniewa Kierkowskiego - starostę pińczowskiego oraz Jarosława Machnickiego - dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. List gratulacyjny Działoszanki Plus otrzymały także z Niemiec od Tadeusza Rogali - przewodniczącego Krajowego Związku Organizacji Polskich w Badenii – Witembergii, a także od redakcji Tygodnika Ponidzia.

             Dyrektor Marta Nowak, w obecności opiekuna zespołu Adama Kocerby, podziękowała burmistrzowi Działoszyc za zaangażowanie, życzliwość i wspieranie przez 10 lat działalności zespołu, wręczając mu okolicznościowy grawerton. W podobnej formie zespół podziękował Pawłowi Kamińskiemu – dyrektorowi M-G Centrum Kultury za współprace i pomoc przy organizacji uroczystości.

             Jubileusz zakończyły występy Kapeli „Działoszacy” Adama Kocerby oraz chóru gminnego.Na uroczystościach nie zabrakło słodkości w postaci oryginalnego tortu w kształcie akordeonu, który Działoszanki Plus otrzymały od dyrektora ZS Marty Nowak.

„ Nie ma nic dobrego w wojnie z wyjątkiem jej końca”

Jan Paweł II

      

             W dniu 8 maja minęła 71 rocznica zakończenia II wojny światowej, która pochłonęła ponad 55 mln ofiar.

12 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów ze świadkiem wydarzeń z czasów II wojny światowej w Działoszycach Panią Teresą Znojek. Była łączniczka i sanitariuszka ze wzruszeniem opowiadała o tragicznych, ciężkich dniach życia w okupowanym przez hitlerowców miasteczku . Wszyscy byli pod wrażeniem niezwykłej, fotograficznej pamięci Pani Teresy. Już czekamy na następne spotkanie...

"Pradzieje ziem polskich" – waza z Bronocic

             Na przełomie kwietnia i maja uczniowie Gimnazjum oraz uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Działoszycach w wykładach na temat: ” Pradzieje ziem polskich – waza z Bronocic”. Prelekcję poprowadził pan Paweł Kamiński. Uczniowie mogli zobaczyć różne prehistoryczne przedmioty odnalezione na terenie dawnej osady neolitycznej w Bronocicach. Poznali również historię wazy z Bronocic.

W latach siedemdziesiątych pracownicy Instytutu Archeologii i Etnologii PAN, na prawym brzegu Nidzicy, prowadzili badania na terenie osady istniejącej tam ponad trzy tysiące lat p.n.e. Znaleziono tutaj elementy dawnego naczynia, które zostało zrekonstruowane. Widniał na nim rysunek przedstawiający drzewa, pola, drogi i wodę, a przede wszystkim wóz ciągniony przez parę bowitów (wołów).

Każdy z uczestników mógł obejrzeć pierwszą kopię wazy.


„Pszczoła to nie tylko miód” - konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

      W dniu 15 kwietnia 2016r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pszczoła to nie tylko miód”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pińczowie.
Uczennica szkoły podstawowej Natalia Ostrowska oraz uczennica gimnazjum Pola Mazur zajęły III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych.
Nagrodę, dyplom oraz gratulacje uczennice odebrały z rąk szefa pińczowskiego Koła Pszczelarzy – Pana Jerzego Osińskiego i starosty pińczowskiego Pana Zbigniewa Kierkowskiego.

Finalistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


   

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas pierwszych gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Kuśpiel przygotowali inscenizację w której przybliżyli okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. Występy uświetnił zespół wokalny Działoszanki Plus pod kierunkiem pana Adama Kocerby.


             W dniu 3 maja uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w gminnych uroczystościach związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości uczestniczyły również mażoretki wraz z opiekunką panią Jadwigą Mazur.


              28 kwietnia 2016 roku na terenie Zespołu Szkół w naszej szkole przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczne Państwowej Straży Pożarnej z Pińczowa, którymi dowodził strażak Mateusz Tarka.Ćwiczeniami objęte zostało skrzydło Gimnazjum. Uczniowie na żywo obserwowali pozorowaną akcję ratowniczo - gaśniczą strażaków.Wszyscy uczniowie zastosowali się do wskazówek strażaków.
Uczniowie wzięli też udział w prelekcji strażaka Mateusza Tarki na temat zagrożeń związanych z wypalaniem traw.

         

              22 kwietnia 2016 uczniowie Szkoły Podstawowej zdawali egzamin na pierwsze " prawo jazdy" - kartę rowerową. Uczniowie zdawali egzamin teoretyczny z wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz praktyczny z umiejętności poruszania się rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego.Gratulujemy uczniom, którzy uzyskali pozytywny wynik egzaminu.

         

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 2016 

Klasy I –III szkoły podstawowej 

              W dn.12.04.201r. odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I -III. Kierując się takimi kryteriami, jak: dobór repertuaru, interpretacja, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny,jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce:
Socha Gabriela ucz. klasy 1b,
Pawlik Natalia ucz. klasy 1b,
Cichoń Miłosz ucz. klasy 2

II miejsce:
Piotrowski Szymon ucz. klasy 2

III miejsce:
Kołton Zuzanna ucz. klasy 1b
Ostrowska Natalia ucz. klasy 3

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

         

ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ


             W dniu 11 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się apel – Katyń – Golgota Wschodu poświęcony rocznicy mordu katyńskiego w 1940 roku oraz 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uczniowie klas Ia i IIb przygotowali montaż poetycki. Składały się na niego wiersze oraz wspomnienia oficerów, którzy zostali rozstrzelani w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku czy Charkowie. Społeczność szkolna w skupieniu wysłuchała występu.

VII wiosenny turniej piłki nożnej SP

             W dniu 7.04.2016r w hali Zespołu Szkół w Działoszycach odbył się VII Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej w kategorii szkół podstawowych. W turnieju wystąpiły zespoły z powiatu pińczowskiego ( SP Stępocice, SP nr 1 Pińczów, SP Michałów, SP Działoszyce) oraz powiatu kazimierskiego( SP Cudzynowice, SSP nr 3 Kazimierz Wielka). W Wyniku losowania drużyny podzielono na dwie grupy które grały systemem „ każdy z każdym”. Następnie rozegrano półfinały oraz mecze o poszczególne miejsca.

Wyniki półfinałów:
SP Michałów – SP nr 1 Pińczów 2 : 0
SP Działoszyce – SSP nr 3 Kazimierza Wielka 1 : 1 karne 0 : 1

Mecz o 5 miejsce :
SP Cudzynowice – SP Stępocice 4 : 1

Mecz o 3 miejsce:
SP Działoszyce – SP nr 1 Pińczów 0 : 2

Finał:
SSP nr 3 Kazimierza Wielka – SP Michałów 1 : 2

Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się uczennica klasy 5 SP w Działoszycach Zofia Porada.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół za poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy i puchary.


             Program „Ratujemy i uczymy ratować" powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka i jest adresowany do wszystkich nauczycieli i uczniów klas I-III. Zajęcia były prowadzone przez p. Jadwigę Mazur.

Cykl szkoleń obejmował:
• szkolenie teoretyczne;
• szkolenie praktyczne;

Celem programu jest praktyczna nauka uczniów klas I-III elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie w kilkuletnich dzieciach umiejętności prawidłowego zachowania się, kiedy ktoś obok potrzebuje pomocy.

W I części szkolenia prowadząca przedstawiła uczestnikom ogólne zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowe czynności ratujące życie. Uczniowie poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby komuś pomóc. Odpowiadając na pytania nauczycielki, dzieci wykazały duże zainteresowanie poruszaną tematyką. Po wstępnej, teoretycznej części szkolenia uczniowie przystąpili do części praktycznej.

W szkoleniu wykorzystano materiały dydaktyczne przygotowane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, m. in. podręczniki do nauki pierwszej pomocy, manekiny MiniAnia.

Podczas zajęć uczniowie przypomnieli numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji oraz nauczyli się przeprowadzić rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do osoby poszkodowanej w wypadku. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej.

Wykorzystując manekin MiniAnia dzieci uczyły się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Uczniowie ćwiczyli oddechy oraz uciski ratownicze. Wszyscy zapamiętali, że należy wykonać 2 oddechy ratownicze i dokonać 30 ucisków klatki piersiowej.

W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

Ogółem przeszkolono: 69 uczniów kl. I-III

         


KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ


             1 kwietnia 2016roku uczniowie gimnazjum : Cyprian Cyra, Maurycy Konderak, Mikołaj Porada, Krystian Sikorski, Bartosz Zając wzięli udział w etapie gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Największymi umiejętnościami i wiedzą wykazał się Maurycy Konderak, który reprezentował nasze Gimnazjum na etapie powiatowym, który odbył się 7 kwietnia 2016r.

VII WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

         

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

             W dniu 21.03.2016r w hali Zespołu Szkół w Działoszycach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt gimnazjum. Organizatorami zawodów byli: Szkolny Związek Sportowy oddział w Pińczowie, dyrekcja Zespołu Szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego w Działoszycach. Fundatorami nagród było Starostwo Powiatowe w Pińczowie. W turnieju zagrały dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Pińczowie, Gimnazjum z Węchadłowa oraz gospodynie dziewczęta z Gimnazjum w Działoszycach. Ostatecznie po bardzo ciekawych spotkaniach stojących na niezłym siatkarskim poziomie górą okazały się gimnazjalistki z Działoszyc, które wyprzedziły dziewczęta z Pińczowa i Węchadłowa. Na najlepszą zawodniczkę turnieju wybrano uczennicę klasy IIB Gimnazjum w Działoszycach Natalię Szczukiewicz, która otrzymała pamiątkową statuetkę. Wszystkim zespołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Dziś witamy wiosnę"

             W dniu 21 marca 2016 roku powitaliśmy wiosnę .Uczniowie z klasy 4 i 5 przygotowali inscenizację pod opieką pani Anny Buczma pt,,Dziś witamy wiosnę". W miłej atmosferze uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki .Piękne stroje przypominały nadchodzącą wiosnę.Przez okno zaglądało wiosenne słońce .Zaraz zrobiło się cieplej. Wiosno zostań z nami !!!


Wojewódzki sukces "Działoszanek Plus"


         

             W niedzielę 13 marca br. Zespół Śpiewaczy „Działoszanki Plus” działający przy naszych szkołach, pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Adama Kocerby, odniósł kolejny duży sukces na szczeblu wojewódzkim. Podczas przeglądu „Dziecięca Estrada Folkloru” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zdobył po raz siódmy w kategorii zespołów śpiewaczych I – miejsce. Rangę sukcesu potwierdza fakt, iż w tej kategorii rywalizowało dwanaście zespołów, które również prezentowały wysoki poziom artystyczny swoich programów konkursowych. W tegorocznym przeglądzie „Działoszanki Plus” wystąpiły w składzie: Gałczyńska Aleksandra, Książek Justyna, Kula Damian, Łach Patrycja, Mazur Pola, Miszczyk Martyna, Skwark Weronika, Olesińska Wiktoria. Gratulujemy zespołowi i życzymy dalszych sukcesów.

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego 


             W dniu 16.02.2016 uczniowie Aleksandra Gałczyńska, Wiktoria Olesińska, Sebastian Chrzan, Patryk Szaleniec oraz Krystian Sikorski reprezentowali szkołę na Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Hali Sportowej przy Gimnazjum w Złotej. W turnieju w kat. dziewcząt miejsce I zajęły nasze dziewczęta i tym samym awansowały do półfinału wojewódzkiego, chłopcy natomiast zajęli III miejsce. Gratulujemy!

I Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania 


             4 lutego 2016 roku uczeń klasy IIa gimnazjum Damian Dudziak wziął udział w I Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanym przez LO im.Hugona Kołłątaja w Pińczowie. W konkursie wzięło udział 23 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Damian zajął 6 miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!


PLAN LEKCJI na II semestr roku szkolnego 2015/2016

 

                  10 stycznia 2016r. po raz kolejny w Zespole Szkół w Działoszycach - Szkole Podstawowej i Gimnazjum zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku z inicjatywy uczniów dołączyliśmy do sztabu Echa Dnia. Koordynatorem akcji została pani Anna Miszczyk. W akcję włączyli się również inni nauczyciele: Ilona Soja, Barbara Baranowska, Danuta Kołton, Anna Kuśpiel, Mirosława Goły, Anna Buczma oraz rodzice. W kwestowanie włączyło się mnóstwo uczniów. Wolontariuszy było znacznie więcej niż puszek, bo każdy chciał wziąć udział w zbiórce choćby przez chwilę. Nasza grupa otrzymała 15 puszek i identyfikatorów upraw-niających do udziału w kwestowaniu. Wszystkich wolontariuszy było jed-nak około 75. To właśnie oni na ulicach miasta oraz okolicznych wiosek z masą czerwonych serduszek, zbierali pieniądze na wsparcie dzieci, a także seniorów. Ludzie bardzo chętnie wrzucali pieniądze. Spotkaliśmy się z bar-dzo przychylnymi komentarzami na temat WOŚP. Potem rozpoczęło się wielkie liczenie pieniędzy. W tym roku zebrali-śmykwotę 5115,75 zł. To bardzo dużo. Mamy nadzieję, że w Działoszycach w 2017 roku również zagra orkie-stra, bo przecież WOŚP gra do końca świata i jeden dzień dłużej.


Zabawa choinkowa, która odbyła się 09.01.2016 r. była okazją do wyśmienitej imprezy, podczas której cała społeczność szkolna miała okazję spotkać się przy świetnej zabawie.

Do popołudnia sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Działoszycach zapełniona była najmłodszymi dziećmi ze szkoły podstawowej, a po południu przez gimnazjalistów. Całą zabawę prowadził świetny zespół muzyczny Mirage grający najlepsze hity, przy których bawiły się dzieci, nauczyciele i rodzice, za co bardzo dziękujemy.

Na uczniów naszej szkoły czekało mnóstwo zabaw. A w każdej klasie niezawodni rodzice przygotowali smakowite poczęstunki. Dziękujemy pięknie Pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców naszej szkoły za przygotowanie tak wspaniałego balu.


JASEŁKA I KONKURS "DOM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

Jak co roku i w tym Koło europejskie zorganizowało konkurs świąteczny tym razem pod hasłem jak wyobrażasz sobie dom Świętego Mikołaja. Zainteresowanie konkursem było naprawdę duże, a oto nagrodzeni.

Klasy 1-3

I miejsce Paweł Niedzielski kl 1A, Angelika Oleksiak kl 2, Natalia Ostrowska kl 3

II miejsce Natalia Pawlik kl 1B, Zuzanna Szymbra kl 3, Amelia Stec kl 2

III miejsce Bartłomiej Wójcik kl 1b, Daria Lelek kl 3, Amelia Grębosz kl 1A, Nikola Jędruch

Wyróżnienia: Dawid Trociński, Filip Pudo, Igor Jędruch, Miłosz Kuśpiel, Zuzanna Dąbek, Wiktor Trociński, Lena Pałasz, Miłosz Cichoń, Magdalena Piotrowska, Ewa Puchała, Justyna Frączek, Amelia Zając, Igor Trociński, Karolina Dąbek, Mateusz Charuza, Nowak Piotr, Karolina Nowak, Zuzanna Winiarska, Wiktoria Cicha.

         


Witamy Świetego Mikołaja

          W dniu 4.12.2015r. w naszej szkole gościł Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami. Okazało się, że mamy tylko samych grzecznych uczniów. Każdy otrzymał drobny upominek.

Czekamy na ciebie za rok

Święty Mikołaju!

   


   


W piątek 4 grudnia 2015 roku odbył się w Gimnazjum w Działoszycach  apel pod hasłem „Narkotykom mówimy NIE”.  Jest to ważna tematyka, dotykająca coraz więcej młodych ludzi. Przeważnie nie są oni świadomi skutków brania używek, co potem kończy się rozczarowaniem i bardzo niemiłym zaskoczeniem.

W ramach realizacji Programu Profilaktyki i Programu Wychowawczego uczniowie klas I-szych gimnazjum pod kierownictwem wychowawców przygotowali krótkie przedstawienie. Zaprezentowali w nim zgubne skutki ulegania uzależnieniu od narkotyków. Prawdziwe historie rówieśników, którzy przegrali walkę z narkotykami na pewno uświadomiło uczniom, jakie są skutki zażywania „wspomagaczy”. Mamy nadzieję, że każdy zastanowi się,  zanim ulegnie chwilowej modzie na używki.

     

Apel profilaktyczny przygotowany przez uczniów klasy 6 

”Papieros służy do zabijania nie do szpanowania”

        W czwartek 3.12.2015r w Zespole Szkół w Działoszycach klasa 6 SP w ramach realizacji Programu Profilaktyki pod okiem wychowawcy przygotowała krótki apel pt.” Papieros służy do zabijania nie do szpanowania”. Uczniowie w ciekawy sposób zaprezentowali zgubne skutki jakie niesie za sobą palenie papierosów oraz nakreślili młodszym kolegom wizję osoby palącej. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu scenek nikt już nie ma wątpliwości co do tego, że PAPIEROS SŁUŻY DO ZABIJANIA A NIE DO SZPANOWANIA .

                                  PAMIĘTAJCIE, WYBIERZCIE ŻYCIE, NIE ŚMIERĆ !!!


Międzyklasowe Rozgrywki Sportowe o Puchar Dyrektora 

Gimnazjum w Działoszycach

W miesiącu listopadzie w hali sportowej w Działoszycach pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego pana Łukasza Jędraskiego rozpoczęły się Międzyklasowe Rozgrywki w Piłkę Nożną Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Głównym celem rozgrywek jest popularyzacja piłki nożnej, integracja młodzieży szkolnej, propagowanie aktywnych form wypoczynku, a także wpajanie zasad „fair play”, oraz kulturalnego dopingu.

 W zawodach reprezentacje sześciu klas Gimnazjum grają między sobą systemem „każdy z każdym”.  Mecze rozgrywane są na długich przerwach w poniedziałki, środy i piątki dzięki czemu rywalizację na boisku mogą obejrzeć wszyscy uczniowie, którzy na trybunach w kulturalny sposób kibicują zawodnikom.

        

         W Gimnazjum w Działoszycach trwaja również międzyklasowe rozgrywki dziewcząt w piłkę siatkową.

W rozgrywkach tych biorą udział dziewczęta klas I  -III gimnazjum łącznie 6 klas.

Rozgrywki przeprowadzane są systemem "każdy z każdym"  i odbywają się podczas przerw.

 Cele rozgrywek:Uświadomienie potrzeby prowadzenia zdrowego stylu życia i dbałość o prawidłową postawę ciała.

 • Doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej.
 • Wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.
 • Ukształtowanie dojrzałej osobowości uczniów ukierunkowanej na osiąganie celów dzięki umiejętności współdziałania i współzawodnictwa.
 • Integracja młodzieży naszego gimnazjum.
 • Rywalizacja w duchu fair play.
 • Przygotowanie do udziału w powiatowych  zawodach międzygimnazjalnych w piłce siatkowej.

6 EDYCJA PROGRAMU "Żyj smacznie i zdrowo"


      Przez udział w programie uczniowie promują zdrowy tryb życia, racjonalne żywienie i smaczne gotowanie!

        Dzięki znakomicie przygotowanym materiałom dydaktycznym  z przepisami w przystępny sposób zostają przekazywane naszym uczniom zasady zdrowego odżywiania. Nauczyciele natomiast mogą  korzystać z gotowych scenariuszy lekcji o zdrowym odżywianiu.

       Za udział w Programie uczniowie naszego gimnazjum otrzymali pamiątkowy dyplom oraz materiały dydaktyczne w których znajdują  się m.in. scenariusze, plakaty i plansze edukacyjne.

        Nauczycielem odpowiedzialnym za realizację programu w gimnazjum w Działoszycach jest Magdalena Zając

      Koncerty "Działoszanek Plus" w Niemczech

             W dniach od 27 do 29 listopada br. Szkolny Zespół Śpiewaczy „Działoszanki Plus” działający przy naszych szkołach pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Adama Kocerby przebywał w mieście Ludwigsburg na terenie Niemiec. Zespół został zaproszony przez pana Tadeusza Rogalę – pochodzącego z Cieszków Przewodniczącego Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego przy Parafii Katolickiej w Ludwigsburgu. Stowarzyszenie to jest jedną z organizacji polonijnych w Niemczech, które wspiera polską kulturę i tradycję. Prowadzi działalność na rzecz porozumiewania się między narodami oraz kształtowania przyjaznych stosunków między Polakami i Niemcami.

 Podczas pobytu w Niemczech „Działoszanki Plus” wykonały następujące koncerty:

1. Koncert na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Ludwigsburgu – na jarmark ten przyjeżdżają         

    wycieczki z całych Niemiec i krajów ościennych.

2. Koncert w Gimnazjum Niemieckim im. Friedricha Schillera w Ludwigsburgu.

3. Koncert w Polskiej Szkole Przykonsularnej w Aldingen.

4. Koncert podczas Mszy Św. w Kościele Polskim w Ludwigsburgu.

5. Koncert w kaplicy pałacowej w Ludwigsburgu z okazji jubileuszu 20 - lecia istnienia Stowarzyszenia Kulturalnego przy Polskiej Parafii Katolickiej oraz w związku z 70 – rocznicą zakończenia II wojny światowej. Podczas tego koncertu pan Tadeusz Rogala za swoją wieloletnią owocną działalność na rzecz wspierania polskiej kultury, pojednania miedzy narodami, a szczególnie pojednania polsko – niemieckiego otrzymał z rąk Konsula RP w Niemczech Aleksandra Korybyta Woronieckiego Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta Polski.

6. Koncert na Dworcu Głównym w Stuttgarcie przy szopce bożonarodzeniowej z okazji jubileuszu 20 –lecia akcji „Szopek Dworcowych”. W koncercie tym brały także udział zespoły z Niemiec oraz zespół hiszpański.

           Wszystkie koncerty zespołu zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez Polonię oraz społeczność niemiecką. Każdy występ nagradzano gromkimi brawami, owacjami i niezliczoną ilością indywidualnych podziękowań. Podczas koncertów „Działoszanki Plus” prezentowały kolędy i polskie piosenki ludowe z południowych terenów województwa świętokrzyskiego. Występowały w składzie: Karolina Kołpak, Martyna Miszczyk, Maja Sęk, Justyna Książek, Anna Puchała, Weronika Olesińska, Jakub Kozłowski, Damian Kula, Katarzyna Sznajderska, Aleksandra Gałczyńska, Pola Mazur, Wiktoria Olesińska, pan Adam Kocerba – kierownik artystyczny zespołu. „Działoszankom Plus” towarzyszyła także Dyrektor Zespołu Szkół w Działoszycach pani Marta Nowak oraz pani Ewelina Buras – nauczyciel języka niemieckiego.

            W czasie pobytu w Niemczech członkowie zespołu „Działoszanki Plus” zapalili znicz przy pomniku polskich ofiar II wojny światowej na cmentarzu „Neuer Friedhof”, złożyli także kwiaty przy tablicy pamięci polskich jeńców wojennych oraz robotników przymusowych z lat 1939 – 1945 i polskich „Displaced Persons” w latach 1945 – 1952 w Ludwigsburgu. Zwiedzili również: Archiwum Literatury Niemieckiej (jedyne tego rodzaju w świecie) oraz Muzeum Friedricha Schillera w Marbach, piękny pałac barokowy „Residenschlos” w Ludwigsburgu, miasto Ludwigsburg i miasto Stuttgart.

          Dyrektor Zespołu Szkół w Działoszycach pani Marta Nowak, dziewczęta i chłopcy z zespołu „Działoszanki Plus” i jego kierownik artystyczny pan Adam Kocerba pragną gorąco podziękować panu Tadeuszowi Rogali za zorganizowanie dla zespołu wspaniałego wyjazdu do Niemiec oraz za serdeczne i miłe przyjęcie.


   

   

 


            W dniu 10 XI uczniowie naszej szkoły upamiętnili 97. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Prócz przepięknie wyrecytowanych wierszy na cześć Ojczyzny występ uświetnił zespół wokalny, pod kierunkiem pana Adama Kocerby, tym razem prezentując piosenki patriotyczne. Uczniowie przypomnieli nam drogę naszej Ojczyzny do wolności, pełnej poświęcenia i męczeństwa. Każdy Polak, każdy uczeń, nawet ten najmłodszy powinien o tym pamiętać....


       11 listopada delegacje z poszczególnych klas wraz z wychowawcami, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum, na czele z pocztem sztandarowym, wyruszyli spod szkoły w kierunku pomnika Tadeusza Kościuszki. Tam, wraz z mieszkańcami miasta, wysłuchaliśmy przemówienia pana burmistrza, delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika, po czym udaliśmy się do kościoła, gdzie została odprawiona msza święta w imieniu Ojczyzny, po której rozwiązano poczty sztandarowe.


            

Pamięci 10 tysięcy Żydów

         W dniu 6 listopada 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w ceremonii odsłonięcia tablicy pamiątkowej na synagodze w Działoszycach. Tablica jest poświęcona pamięci 10 tysięcy Żydów z Działoszyc i okolic zamordowanych w czasie II wojny światowej przez hitlerowców. Została odsłonięta z inicjatywy Towarzystwa Przyjaźń Izrael – Polska przy współpracy Samorządu Powiatowego i Gminnego. Uczniowie oddali hołd pomordowanym składając kwiaty pod tablicą pamiątkową.

       

We wtorek 3 listopada w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny, którego wykonawcą był Gabriel Fleszar – znany zwłaszcza młodemu pokoleniu polski muzyk, piosenkarz oraz aktor, którego chyba każdy kojarzy z głównej roli w filmie pt. „Sezon na leszcza”.

W koncercie wzięli udział uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej oraz całe gimnazjum.


Koncert ten to zadanie zrealizowane w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki i Wychowania. Spotkanie to  nie miało czysto muzycznego charakteru, dotyczyło przede wszystkim problemu uzależnień. Artysta opowiedział bardzo ciekawie i przystępnie kilka autentycznych historii,  których on sam był świadkiem. Z reguły bowiem dotyczyły jego znajomych i przyjaciół. Opowiadał o różnych rodzajach uzależnień: od alkoholu i narkotyków- od tych lekkich po te mocne, często śmiertelne. Przekonywał zebranych, że wszelkie używki i uzależnienia to naprawdę droga bez powrotu. Jak wspominał sam od 15 lat był nałogowym palaczem. Jednak podczas jednego z podobnych programów z dnia na dzień rzucił palenie, aby dla uczniów i słuchaczy być wiarygodną osobą. Do dnia dzisiejszego nie wrócił do nałogu, a to już ponad trzy lata. Na własnym przykładzie pokazał też, jakie skutki miało jego wagarowanie w szkole, efektem czego było powtarzanie klasy.

Najciekawsze było to, że swoje opowieści przeplatał utworami muzycznymi. Swoim wystąpieniem zachęcał wszystkich do asertywnej postawy i mówienia „nie” w sytuacjach, kiedy ktoś nas naciska. Podczas koncertu można było usłyszeć najsłynniejsze utwory artysty, m.in. „Kroplą deszczu”, którym rozpoczął spotkanie, „Ciebie nie ma tu”, a także utwory innych wykonawców, m.in.: „Politykę kulturalną” Pudelsów czy „Tatuaż” Edyty Bartosiewicz.

                                

Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla wszystkich powodem do zastanowienia się nad swoim życiem i podejmowaniem właściwych decyzji, zwłaszcza jeśli chodzi o uzależnienia.


        13 października 2015 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum, w tym dniu uczniowie przygotowali program artystyczny, złożyli nauczycielom życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli kwiaty.

   

NAGRODA KURATORA DLA PANA ADAMA KOCERBY

 

         W poniedziałek 19 października br. w Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości nauczyciel naszych szkół pan Adam Kocerba otrzymał Nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty przyznaną za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nagrodę wręczyła kurator pani Małgorzata Muzoł.

Ślubowanie klas pierwszych GIMNAZJUM

      W dniu 12 PAŹDZIERNIKA 2015 r. w Gimnazjum w DZIAŁOSZYCACH odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły p. MARTA NOWAK, KSIĄDZ DZIEKAN STEFAN ŚWIDERSKI, przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata GOŁĄB, wychowawcy klas pierwszych, grono pedagogiczne, rodzice, a przede wszystkim najważniejsi goście tej uroczystości czyli uczniowie klas pierwszych.


Pan dyrektor w przemówieniu życzył pierwszoklasistom, by dobrze czuli się w nowej szkole, zdobywali wiedzę, osiągali sukcesy, a także dobrze się bawili na wszystkich imprezach szkolnych. Każdy uczeń otrzymał również pamiątkowy dyplom.

        

Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej

        

        Dnia 8 października 2015r. o godzinie 9:00 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców.   O tym, że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowane wiersze i piosenki. Przed maluchami wiele trudu w osiąganiu wiedzy. Życzymy więc wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole.


        


"Pierwszaki 2015/2016 - Żyj Zdrowo i Bezpiecznie"


           Dnia 2 października uczniowie kl.1a i 1b Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach wzięli udział w organizowanej przez „Echo Dnia” akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Dzieci dowiedziały się, jak zdrowo się odżywiać i unikać zagrożeń, a także co robić, gdy do nich dojdzie. Spotkanie zorganizowane zostało w Szkole Podstawowej numer 2 w Pińczowie. W sali gimnastycznej na najmłodszych czekali ratownicy medyczni, policjanci oraz strażacy. Ulubieniec dzieci, maskotka „Echa Dnia” jeż Edek, podczas spotkania z pierwszakami wpadał w różne tarapaty. Zaczęło się od  wyprawy Edka do lasu. Tam naszego bohatera  użądliła pszczoła. Z pomocą szybko pospieszyli mu ratownicy, którzy pokazali, co w takich przypadkach należy robić. Gdy Edek zjadł za dużo batonów i rozbolał go brzuch do akcji wkroczyła pani Iwona Widłak ze szpitala dziecięcego w Kielcach, która przypomniała dzieciom, że na śniadanie nie wolno jeść słodyczy. Niezbędna okazała się również pomoc strażaków podczas gaszenia pożaru. Dzieci miały okazję zobaczyć  przebieg akcji i sprzęt strażacki. O bezpiecznym poruszaniu się na drogach mówili policjanci.

       Na zakończenie spotkania przedstawiciele służb ratowniczych zadawali pierwszakom pytania, sprawdzające wiedzę z zakresu znajomości numerów alarmowych, zdrowego i higienicznego odżywiania się oraz bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymali upominki w postaci odblasków.

            Podczas spotkania dzieciom również towarzyszył Dinuś z JuraParku w Bałtowie z którym bardzo chętnie pozowały do zdjęć.

„Samorządy mają głos”

           W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „Samorządy mają głos”. Jej celem  jest zainteresowanie uczniów udziałem i kandydowaniem w wyborach do władz samorządów uczniowskich, a także zwiększenie liczby szkół, w których odbędą się powszechne, bezpośrednie, tajne i równe wybory angażujące społeczność szkolną.

         Już na początku września zarejestrowaliśmy się na platformie internetowej programu „Młodzi głosują. Udało  nam się zmotywować naszych uczniów do kandydowania, przygotowywania rzetelnych programów wyborczych – i przede wszystkim – świadomego głosowania. Całe gimnazjum bardzo aktywnie włączyło się w głosowanie. Gimnazjaliści demokratycznie wybrali swojego przewodniczącego. W tym roku szkolnym szefową samorządu została Pola Mazur. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

  

W dn. 23 września 2015r. uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Policji w Działoszycach panem Andrzejem Brzeszczem.


       Najmłodsze dzieci z kl.1-3 miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę. Policjant przypomniał jak właściwie poruszać się, gdy w pobliżu jest chodnik oraz w przypadku, gdy go nie ma, a także o prawidłowym przechodzeniu przez ulicę. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po rozmowie na temat zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze uczniowie w sposób praktyczny przypomnieli sobie owe zasady. Pod czujnym okiem funkcjonariusza ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.           

W trosce o bezpieczeństwo - STOP dopalaczom

           Uczniowie Gimnazjum w Działoszycach uczestniczyli  w spotkaniu z Komendantem Policji w Działoszycach Panem Mirosławem Prusickim. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, od bezpieczeństwa na drodze poprzez prace domowe i polowe, a także cywilizacyjne. Niewątpliwie najnowszym z nich są dopalacze, dlatego też zajęły one dużą cześć spotkania i późniejszej dyskusji. Uczniowie gimnazjum są niewątpliwie narażeni na zagrożenia związane z uzależnieniami nikotyną, alkoholem i narkotykami. Negatywny wpływ na zdrowie i życie człowieka bardzo obrazowo zostały przedstawione uczniom przez komendanta. Z pewnością ciekawymi ostrzeżeniami dla tych, którzy często korzystają z sieci i portali społecznościowych, były te, które dotyczyły zagrożeń z tym związanych. Na spotkaniu poruszono też kwestie netykiety oraz odpowiedzialności za działania i ślady pozostawione na portalach.

        

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

odbędzie się 1 września 2015r. 

8:00 – Msza Święta

9:00 –  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
2015/2016  
(plac szkolny)

             – spotkania uczniów z wychowawcami klas

 

                                                                                                              Zapraszamy


KALENDARIUMARCHIWUM


ROK SZKOLNY:


 2013/2014


 2014/2015


 2015/2016LICZNIK ODWIEDZIN